NTR TV kanalı dünyanın önde gelen uydu ve yayıncılık operatörlerinden olan Lüksemburg merkezli SES uydu şirketi tarafından işletilen ASTRA 2G uydusundan yayın yapmaktadır.

NTR TV kanalı Afrika’daki pazar olanakları bakımından öne çıkan İngilizce Fransızca dilinde yayın yapmaktadır.

Uydu yayını dışında, ağırlıklı Gana ve Nijerya olmak üzere 5 milyon hane halkının evine yayınlarımız dijital olarak da doğrudan ulaşmaktadır. (Free-to-air). Ayrıca Natural TV’nin yayın yaptığı SES uydularının bölgenin en büyük pazarlarından biri olan Gana ve Nijerya’da yerel TV platformlarıyla doğrudan işbirlikleri bulunmaktadır. NTR TV yerel yayın platformlarında da yer almaktadır.

 

NTR TV’nin yayın skalasında sağlık, haber, tarım, müzik, kültür, dizi, film, eğitim gibi geniş bir içerik yelpazesi mevcuttur.

SES Uydu platformunun yaptığı pazar araştırmaları kapsamında bölge pazarının nitelikleri göz önüne alındığında NTR TV’nin izleyici profilinin alım gücü orta ve yüksek düzeyde olan hane halklarından oluşmaktadır.

Reklam yayınlanmasında hedefimiz firmanın etki almasıdır. Bu doğrultuda kanalla, firmalar bir bütünlük içerisinde çalışarak etkili ve kazandıran hedef, kanalımızın temel politikasıdır.

Kanalımızla yapacağınız reklam tanıtım çalışmalarında Afrika ya yaptığımız yayın formatımız dolayısıyla firmanız Ticaret Bakanlığından yayın bedelinin yatırım teşvik bölgelerine göre en az %70 & %80’ini, reklam prodüksiyon bedelinin %65’inı ise reklam filmi hazırlama bedeli olarak bakanlıktan destek alınabilmektedir.

Türkiye’den yaptığımız reklam çalışmalarında firmalar yayın yaptığımız değişik ülkelerden beklentilerin de üzerinde olumlu sonuçlar ve telefonlar almaktadırlar. Bizimle çalışan birçok firma AFRİKA ülkelerine bayilik vermektedirler.

“Sizlerde AFRİKA ya açılmak ve bakanlığın %70 & %80 tanıtım desteklerinden faydalanmak isterseniz televizyonumuz firmanızla koordineli çalışmaktan memnuniyet duyacaktır.”